Powiatowy Szpital w Iławie Powiatowy Szpital w Iławie - Oddział Pediatryczny
Strona korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji na Twoim urządzeniu z wykorzystaniem ciasteczek - cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z tych technologii, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Informację jak zmienić ustawienia przeglądarki znajdziesz tutaj.
banner.gif
Witamy na stronie
Powiatowego Szpitala
im. Władysława Biegańskiego
w Iławie
Menu główne
Start
Dane Kontaktowe
Statut
Szukaj
Katalog Linków
Dane Firmy
PRZETARGI
Szpital
Regulamin Odwiedzin
Niezbędnik pacjentki
Karta Praw Pacjenta
Harmonogram Pracy
Poprawa opieki perinatalnej
Badania preluksacyjne
Oferty Pracy
Regulamin komisji wyborczej RPP
Staże i praktyki
Cennik Usług Medycznych
Projekty realizowane ze środków zewnętrznych
Biuletyn Informacyjny
Aktualności
Redakcja
Archiwum
Darczyńcy
Uwaga Pacjenci
Eurodiagnostic
Logowanie
Oddział Pediatryczny
Pediatria to jeden z najstarszych oddziałów, funkcjonuje w Powiatowym Szpitalu
w Iławie od ponad 50 lat. Oddział jest wyjątkowy bo jego pacjentami są małe pociechy. Trafiają tu zarówno noworodki jak i dzieci starsze do 18 roku życia. Rocznie leczonych jest około 1500 do 1700 dzieci (to trzecia pod względem ilości hospitalizowanych chorych placówka w Województwie Warmińsko-Mazurskim po szpitalach w Olsztynie i Elblągu).
W oddziale diagnozowane są i leczone niemal wszystkie ostre i duża część przewlekłych schorzeń wieku dziecięcego w oparciu o własne zaplecze diagnostyczne (badania holterowskie, usg, echo serca, laboratorium analityczne, pracownia RTG, pracownia endoskopii).
Od początku swego istnienia Oddział znajdował się na drugim piętrze budynku bramnego szpitala i rzadko zmieniał swój wizerunek. W pierwszym kwartale 2010 r. rozpoczął się jego generalny remont, związany z przeniesieniem w nowe miejsce.
Wyremontowany oddział znajduje się na I piętrze głównej bryły Szpitala, mieści
25 łóżek przeznaczonych dla najmłodszych i starszych dzieci. Po modernizacji stworzone zostały sale cztero, dwu i jednoosobowe, w większości wyposażone we własny węzeł sanitarny.
„Istnieje oczywiście możliwość aby rodzice bądź opiekunowie cały czas przebywali przy dzieckumówi Iwona Orkiszewska, Dyrektor Powiatowego Szpitala w Iławie. W chwili obecnej nie wyobrażamy sobie powrotu do warunków, w których dotychczas hospitalizowano małych pacjentów. Oddział jest nowoczesny, przestronny, w jasnych, pastelowych kolorach, nowością jest także świetlica-bawialnia, w której dzieci będą spędzać czas na zabawie”.
Oddział dostosowany został również do potrzeb osób ograniczonych ruchowo oraz wymogów Ministra Zdrowia. Aktualnie w każdej sali i na korytarzach towarzyszą małym pacjentom kolorowe, kotki, rybki, żyrafki i inne zwierzątka, które zapewniają dzieciom bardziej przyjazne otoczenie, odwracają uwagę od często nieprzyjemnych zabiegów podczas hospitalizacji.

Obecny ordynator:
lek. med. Teresa Wiechecka.

Dotychczasowi ordynatorzy oddziału:
Jerzy Pieńkowski, Łucja Hinc-Mielnik, Jerzy Bałuciński, Teresa Franus, Maria Nawratil, Alicja Michałowska, Wojciech Dobrzeniecki. 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

(c) 2007 Powiatowy Szpital w Iławie
Strona powstała w oparciu o Joomla! GNU/GPL License